powrót...

BIBLIOTEKA SZKOLNA


KOSMICI W BIBLIOTECE
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA RYCERZY KSIĄŻKI

W dniach 26-27.03.2013, jak co roku odbyły się uroczyste pasowania uczniów klas pierwszych na Rycerzy Książki. W tym roku szkolnym dzieci obejrzały inscenizację "Kosmici w bibliotece" w wykonaniu uczennic i uczniów z klas: Vb i Vd. Złożyły również przyrzeczenie i zostały przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystości otrzymały dyplomy i mogły pierwszy raz samodzielnie wypożyczyć książki.

<< Galeria zdjęć >>

MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

22 listopada w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie szkoły wzięli udział w "zabawie czytelniczej" inspirującej aktywność czytelniczą dzieci. Zadaniem uczniów było przebranie się za bohaterów książek wylosowanych przez klasę. Zabawa połączona z konkursem na najciekawszy strój wykonany własnoręcznie dostarczyła wszystkim uczniom i nauczycielom wielu wrażeń. Impreza niewątpliwie zachęciła dzieci do bliższego poznania spotykanych na szkolnych korytarzach bohaterów bajek, baśni i powieści fantasy.
Galeria zdjęć >>

W konkursie na najciekawsze przebranie za bohatera literackiego jury złożone z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i grona pedagogicznego postanowiło nagrodzić następujących uczniów:
Emilię Rogelet z kl. VIc
Karinę Głogowską z kl. VIc
Beatę Mirowską z kl. IVb
Jeremiasza Gajewskiego z kl. IVd
Julianę Górecką z kl. Vb
Natalię Ciąpała z kl. Vb
Maję Janowską z kl. VB
Wiktora Kosierskiego z kl. Vb
Agatę Roszczyk z kl. IIb
Miłosza Kieresia z kl. IIb
Julię Balcerowską z kl. IIIc
Karolinę Rajca z kl. IIc
Weronikę Rajca z kl. IIId
Natalię Pirę z kl. IIb
Michała Dziatosza z kl. IVa
Lidię Bobińską z kl. VIa
Olę Szymanek z kl. VIa
Agnieszkę Błaszczyk z kl. VIa
Mateusza Żółtobrockiego z kl. Va
Jagodę Sydor z kl. Va
Krzysztofa Bossa z kl. IIId
Rafała Bajora z kl. IIIb

Dodatkowo nagrody dla najpiękniej przebranych zespołów klasowych jury postanowiło przyznać następującym klasom:
kl. IIa, IIIa, IIc, IIb, IIIc, Va, VIc

Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy Uczniom oraz ich Rodzicom za przygotowanie wyjątkowych strojów! Nagrody - niespodzianki zostaną uczniom wręczone na apelu podsumowującym I półrocze w styczniu 2013 r.

KAMPANIA SPOŁECZNA "ŁÓDZKIE CZYTA"

W ramach Kampanii Społecznej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi. "Łódzkie Czyta" uczniowie kl. IIIa wzięli udział w spotkaniu z finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu Kandydatek na modelki "THE LOOK OF THE YEAR", które włączyły się do kampanii promującej czytelnictwo. Modelki opowiadały o swoich ulubionych książkach i bohaterach literackich oraz czytały fragmenty książek. Według modelek najmodniejszym dodatkiem do ubioru jest... książka. Dzieci wspólnie z modelkami bawiły się w kreatorów mody.

PAŹDZIERNIK - MIEDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

Program obchodów:


powrót...